Pomôž nám dostať Baňa Coworking do finálnej podoby 🙏

Podpor projekt do 07.08.2021 cez crowdfundingovú platformu StartLab a vyber si jednu zo skvelých odmien!

Homeoffice či coworking? To je otázka.

Zdieľať čĺánok

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email
O coworkingoch sa hovorí čoraz viac a rozhodne nejde o náhodu. Pre mnohých freelancerov či firmy môže byť práve členstvo v coworkingu rozhodnutím, ktoré zmení ich budúcnosť. Prečo môže byť práca v zdieľanej kancelárii tou správnou cestou vpred?

1. Oddelenie pracovného a súkromného života

Tento rok sme sa práci z domu nevyhli, takže vieš, aké náročné to je: bez disciplíny to je jednoducho nejde. Poznáš to… zobudíš sa, otvoríš laptop, skontroluješ e-maily, zrazu slnečné svetlo odhalí prach na parapete a kolotoč sa začína. Ako by si predsa mohol pracovať v takom neporiadku? Skôr, než sa stihneš spamätať, je celý celý byt uprataný a je čas na obed. Takto prejde celý deň a síce pracuješ oveľa dlhšie, nie však viac. A to ani nespomíname tých, ktorí majú doma deti! Skrátka, niekedy na produktívnejší deň, naozaj stačí ten pocit, že “si v práci”.

2. Kancelária, ktorá sa postará sama o seba

Podnikať je náročné samo o sebe a úlohou coworkingu je odbremeniť ťa, ako to len ide. Coworkingy sa zvyčajne starajú o všetky operatívne záležitosti, ktorým by si sa vo vlastnej kancelárii nevyhla. Okrem toho čiastočne prispievajú k celkovej spokojnosti svojich členov organizovaním rôznych aktivít, či už vzdelávacích, alebo zábavných. Skús si spočítať, koľko by ťa stál vlastný office, energie, občerstvenie, upratovačka, tlačiareň, internet… je dosť možné, že na coworkingu ušetríš.

Baňa coworking verzus prenájom kancelárie Spišská Nová Ves

3. Flexibiltia

Ak si chceš prenajať klasickú kanceláriu, väčšinou si nútená podpísať zmluvu minimálne na jeden rok dopredu. Mnohokrát však ani len netušíš, ako tvoj projekt dopadne a ako rýchlo bude tím rásť. Coworking dáva klientom potrebnú flexibilitu či už v náhlom raste, alebo ak je naopak potrebné zredukovať náklady. Ak ťa práca alebo život zavedie mimo mesta, členstvo jednoducho zrušíš jedným e-mailom, bez zbytočných otázok a následkov.

4. Komunita

Byť súčasťou rôznorodej komunity podnikavých ľudí je na nezaplatenie. V coworkingu budeš pravidelne stretávať profesionálov z rôznych odvetví. Najčastejším „typom coworkera“ je freelancer v oblasti IT, marketingu alebo dizajnu. Neformálne rozhovory na káve s kolegami v zdieľanej kancelárii rozširujú obzory, pomáhajú ti robiť informovanejšie rozhodnutia a prinášajú nové možnosti spolupráce. Porovnaj si to s home-officom, koľko ľudí okrem rodiny a susedov stretneš denne doma?

5. Nové príležitosti

Najväčšia výhoda zdieľanej kancelárie spočíva v ľuďoch, ktorí ju navštevujú. Hovorím aj z vlastnej skúsenosti. Členstvá v rôznych coworkingoch mi bez veľkej námahy a výdavkov na reklamu priniesli množstvo klientov. Komunitné coworkingy navyše priťahujú rovnaký typ ľudí – podnikavých, kreatívnych, progresívnych a otvorených. Preto sa často sa stáva, že v nich objavíš nových priateľov, parťákov s podobnými záujmami, s ktorými si budeš rozumieť. Sem tam sa stane, že ťa proaktívny kolega zavolá po práci na pivo, alebo zorganizuje spoločnú lyžovačku v Tatrách, na ktorú budete ešte dlho spomínať. 🙂


Zdroj: www.campus-cowork.com
Obrázky: www.pexels.com

Majo Jendruch

Baňa Coworking v centre Spišskej Novej Vsi je miesto pre ľudí, ktorých pracovný svet sa odohráva za monitorom. Napíš nám a staň sa členom komunity.